Barbora Červená

Lektorka Latinskoamerických tanců

Jsem energický člověk a pohyb je mojí vášní. Mé první taneční kroky vedly na hodinách klasického baletu, lidového a moderního tance v Základní umělecké škole Taussigova. Aktivně se sportovnímu tanci věnuji od svých 13 let. Ze začátku jsem se věnovala jak standardním, tak latinskoamerickým tancům, kterým jsem ihned okamžitě propadla. Od té doby s tancem rostu a stal se součástí mého života. Během své taneční kariéry jsem se pod vedením zkušených trenérů, velké dík patří především Zdeňku Rezlerovi z klubu STK Praha, kde jsem momentálně členkou, učila a stále učím nejen technickým prvkům, ale naučila jsem se také disciplíně a poznání sebe samé. Tanec ve mně probouzí sebevědomí a dává průchod mnoha mým emocím. Každý trénink pro mě znamená nejenom fyzickou dřinu, ale také velké psychické odreagování od „všedního“ života, pracovního stresu a zároveň mě dobíjí pozitivní energií. Tanec je pro mě spojení fyzicky náročné aktivity a umění, které vnímám jako soulad hudby a pohybu, skrze který vlastním prožitkem vyjádřím své emoce a sdílím je se svým tanečním partnerem a na tanečních soutěžích i s diváky. Trénování, taneční soutěže, dřinu a celkovou atmosféru tanečního světa miluji a tuto lásku k tanci a získané zkušenosti se snažím předat ve svých hodinách.

Tělo je tanečníkovi nástrojem, které trénováním posouvá dál a dál, až za hranice svého maxima. V poslední době se tak hlouběji zajímám o fungování lidského těla, o pohyb a jeho řízení, tak aby bylo dosaženo požadovaných výsledků a předešlo se zraněním. To mě přivedlo i k absolvování kurzu Instruktora fitness na Fitness akademii Ronnie, který je pro mě v této „odborné“ oblasti jakýmsi odrazovým můstkem do dalšího vzdělávání se.

A jak budou vypadat lekce?

Lekce jsou určeny pro dívky, dámy i pány, kteří se chtějí zavlnit se v rytmu žhavých latinskoamerických tanců, odreagovat se, odpočinout si od dnešní hektické doby a dobře si zatančit J

Naučíme se základní i pokročilejší kroky všech tanců (samba, rumba, cha cha, paso doble, jive). Budeme se učit zábavné choreografie. Pohybem dle charakteru tance budeme vyprávět svůj vlastní příběh a bude jen na vás, jakou zápletku si zvolíte. Zdali hravou sambu či v rumbě dáte přednost eleganci, smyslnosti a milostnému vzplanutí, před vášní a napětím. Nebo si budeme chtít zaflirtovat v cha che, rozjet to v temperamentní paso doble nebo rychlém a energickém jivu. Důraz bude kladen i na technické provedení některých prvků, které vám zaručí správné držení těla, a celkově si uvědomíte jeho funkčnost.

Co s sebou

Na lekci si vezměte oblečení, ve kterém se cítíte dobře a pohodlně (tričko, sukni, šaty, kalhoty, legíny) a pohodlnou měkkou obuv, ve které budete moct propnout nárt. Vzhledem ke struktuře podlahy neberte si taneční boty na vysokém podpatku. Doporučuji taneční jazzovou obuv, baletní piškoty, cvičky, popřípadě tančit se dá i v ponožkách J.

Mé taneční úspěchy

Dosažena nejvyšší mezinárodní třída M v latinskoamerických tancích

Instruktorský kurz

  • Instruktora fitness na Fitness akademii Ronnie.
  • V říjnu mě čeká školení Core workout na Face fitness academy.

Motto: „Do not be afraid that it will not work out. Be afraid that you will not try!“ Max Frei.