Jana Matoušková

Lektorka Powerjógy

K józe jsem se poprvé dostala zhruba před 10 lety. Jako mnoho lidí i já jsem brala ze začátku jógu pouze jako fyzické cvičení, které jsem však z tohoto pohledu ihned považovala za dokonalé a jedinečné. Nejen ta míra protažení, ale i rotace, které odstraňují bloky a nutí v pozicích nalézat rovnováhu, jsem předtím nezažila v žádné jiné aktivitě. Přišlo mi to úžasné. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla absolvovat kurz jógy a jógu sama předcvičovat a předávat dále.

Pomalu, nenásilně a přirozeně se jóga stala součástí i v dalších oblastech mého života, aniž bych o to nějak urputně usilovala. Postupně jsem si začala uvědomovat, že se cítím lépe nejen po fyzické stránce, ale i po psychické. Začala jsem být klidnější, vyrovnanější, v náročnějších životních situacích jednám lépe, zbytečně neřeším neřešitelné a s pokorou přijímám vše tak, jak je, i náročnější situace, a to bez jakékoliv hořkosti a lítosti.

Díky psychické pohodě zmizely nemoci a z pouhého přežívání se stalo prožívání. Život se stal mnohem snadnější, protože jak myslíte a co vyzařujete, to se k vám vrací zpět. A pokud prostřednictvím svých lekcí pomohu zlepšit kvalitu života jen jednomu člověku, ať po fyzické či psychické stránce, vím, že to vše mělo a má smysl.

Vzdělání a Kurzy:

  • Magisterské studium obor Veřejná správa a regionální rozvoj – ČZU v Praze
  • Malý diplom Body & Mind – FACE CZECH ACADEMY
  • Certifikovaný instruktor se specializací Body & Mind – rekvalifikační kurz u FISAF
  • Kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáže – rekvalifikační kurz REFIT SH
  • Numerologie I. – Lenka Suchardová
  • Reflexologie – Marie Příhodová

Zanechte komentář