Šárka Štrusová

Lektorka Vinyasa flow jógy

 

Jmenuji se Šárka a jóga patří do mého života již několik let. První setkání s ní bylo již před 15 lety, ale naplno jsem ji podlehla až později a rozhodla se vydat na cestu lektora a sdílet tak kouzlo jógy dál kolem sebe. Věřím, že praxe jógy je skutečně pro každého, pokud se správně v lekcích veden a je nabízeno dostatek možností na provádění pozic s ohledem na pokročilost praxe, ale také třeba vzhledem ke zdravotním omezením. 

Postupně jsem se skrze svoji vlastní praxi dopracovala k vedení lekcí ve stylu vinyasa flow, která může reflektovat jak aktuální rozpoložení těla i mysli, tak různé části roku a denní dobu. Ráda spojuji pozice k sobě do jemnějších, či dynamičtějších sekvencí, kterými proplujeme na vlně dechu a zkoncentrujeme se jen na vlastní tělo. Dbám také na správné provedení asan ať už za použití pomůcek, či výběrem správné modifikace.

Jóga je o neustálém učení se nejen o vlastním těle a mysli, ale také o vzdělávání jako takovém a tedy i já jsem jejím věčným studentem, abych mohla rozvíjet sebe a také předávat stále něco nového i svému okolí, na podložce, v sále.