Jin jóga

Jin jóga je velice pomalý styl jógy (varianta hatha jógy), kde se jednotlivé ásany drží několik minut ( cca 3 -5 min) – v uvolněné poloze. … Praktikováním jin jógy se vyrovnává mírné napětí pojivové tkáně těla – šlach, fascií a vazů.

Jin jóga skrývá své tajemství právě v délce zaujetí pozice a uvolnění všech jangových struktur, jako jsou svaly, tak, aby mohlo dojít k působení v hlubší struktuře.

Praxe jin jógy se od běžně známých jangových lekcí, kde zapojujeme především svaly, liší svou tichostí, klidem a respektem k potřebám vlastního těla…

pracujete přímo skrze pozice s energetickými drahami těla neboli meridiány. Zároveň prohlubujete praxi meditačních technik.

Praxe jin jógy má kořeny ve starověké józe a taoismu. Jin jóga oslovuje především jinové časti těla, což jsou ty části, které leží nejblíže vnitřnímu jádru: kosti, pojivové tkáně a klouby

Praxí jin jógy se prohlubují nejen vaše zkušenosti s jógou obecně, ale upínáte svou plnou pozornost na plynulý dech, jste schopni pozorovat změny fyzické i psychické v závislosti na části těla, na kterou působíte a energeticky čistit a podpořit tok energie čchi neboli „prány“ procházející oblastí pánve a zad. Jóga obecně navrací naši celkovou „plnost“ – vyrovnává naši přirozenou jin a jang stranu. Při výdrži v pozicích bez pokusů cokoliv měnit, za souběžného přijímání sebe sama takových, jací jsme, začneme vnímat jinové části své bytosti. Potřeba věci měnit vede člověka k posuzování a obviňování a odvádí ho od dokonalosti přítomného okamžiku.

Zastavte se, nadechněte a uvolněte a užijte si ten příjemný pocit proudění energie čchi skrze vaše tělo.

Čas: neděle 19:00

Lektorka: Irena Dorňáková