Dětské kurzy Studia Yoon

Veškeré detaily ohledně přihlášek a průběhu kurzů budou zveřejněny během srpna 2020. 

Kurz Aikido pro děti

Děti se učí základním návykům bojového umění Aikido, fyzické připravenosti, mrštnosti a zdolávání určitých zábran.

Lekce Aikida výrazně podporují zdravý fyzický a psychický rozvoj dětí, zlepšuje jejich obratnost a fyzickou zdatnost, která jim pomůže při jejich zdolávání a zlepšování se ve školních i mimoškolních radovánkách či povinnostech. Lektor praktikuje přístup – sport jako hra.

Přidanou hodnotou pro vaše děti z našich Aikido lekcí bude zvýšený postřeh, větší fyzická zdatnost a odolnost, důkladnější pohybová průprava, větší pohybový rozsah, mrštnost, etické návyky, respekt a samozřejmost pomoci druhému – atributy bojového umění Aikido.

Lektor – Ing. Milan Valent

Od září – přesný termín bude upřesněn v průběhu srpna

 • začátečníci – pondělí – 15:45 – 16:45
 • pokročilí – pondělí – 16:45 – 17:45

Nově od února 2020 mají děti možnost (bez rozdílu na kategorii) navštěvovat lekci aikida i ve čtvrtek od 15:00 do 16:00, cena kurzu pak činí 3500 Kč

Běžná cena:  Kč 

!! ZKOUŠKY !!

Zkoušky z aikida proběhnou poslední lekci, tedy v rámci jednotlivých hodin. Bližší informace či změny termínu bude sdělovat pan Ing. Valent v průběhu roku.

 

Kurz Jóga pro děti

Dětská jóga pomáhá dětem v jejich fyzickém vývoji, učí je lépe vnímat sebe a okolí, rozvíjí jejich fantazii a učí je odpočívat. Cvičení je přizpůsobeno věku a psychomotorickým dovednostem dětí.

Lekce jógy pro děti je naprosto odlišná od lekce jógy pro dospělé. Pohyb je pro děti přirozený, a proto jim ho musíme dopřát i během cvičení. Během lekcí se běhá, hraje, zpívá…Dětská jóga by měla být především zábava, kterou si rychle oblíbí.

Lektorka – Beata Ehrenbergerová

Od září – přesný termín bude upřesněn v průběhu srpna 

 • děti ve věku 6-9 let – úterý 16:00 – 17:00

Cena: Kč

 

Kurz Fitdance pro děti

Jedná se o nesoutěžní a zábavný kroužek pro děti, které baví tančit. Děti se tanci naučí zábavnou formou v rámci hry. Tanec rozvíjí dětskou kreativitu, smysl pro kolektiv a spolupráci. Na lekcích tance si děti vybíjí svou energii příjemnou a zábavnou formou. Fitdance se volně inspiruje tancem Zumba.

Lektorka – Gábina Břachová

Od listopadu – přesný termín bude upřesněn v průběhu září

 • Mladší děti (6-8 let) – úterý 17:00 – 17:55
 • Starší děti (9-12 let) – čtvrtek 17:00 – 17:55

Cena – 

 

Dětský kurz Monkey kids

Hodina dětského tréninku obsahuje vždy část zahřívací, kdy se děti formou opičí dráhy nebo soutěží zahřejí. Poté se protáhneme a pokračujeme částí posilovací, taktéž vždy formou her a soutěží. Někdy pro děti připravím kruhový trénink, jindy zase posilujeme ve dvojicích.

U dětí primárně chceme rozvíjet pohyb, mobilitu a také chceme, aby se pro ně pohyb stal přirozenou součástí života. Z lekce mají děti odcházet s úsměvem na tváři, příjemně unavené a natěšené na lekci další.

Lektorka – 

 • Monkey kids (5 – 10let)  – úterý 15:00 – 16:00

Cena – Kč

Kurz TEEN kruháč

TEEN kruháč je určený pro děti ve věku 11-15 let, které mají rády pohyb anebo ho až tak rády nemají, protože neví, jak správně „na to“. Děti se naučí zábavnou formou trénovat zdravě – zdravé držení těla, správné dýchání, eliminace přetěžování jednotlivých partií jako kolen a zad. Děti nezahlcujeme přílišným vysvětlováním techniky, naopak se snažíme, aby je trénink maximálně bavil a těšily se na trénink další, i proto pokud dovolí počasí, se budeme snažit co nejčastěji trénovat venku. Mimo jiné se děti naučí správně dělat například různé druhy kliků, dřepů, různými fundamentálními cviky posílíme jejich střed těla – bříško a záda a zároveň se pobavíme.

Lektorka 

 

 • Děti ve věku 11 – 15 let  – úterý 16:00 – 17:00

Cena –  Kč

 


 • první lekce je na našich kurzech vždy nezávazná a pouze zkušební, zda bude Vaše dítě na kurz docházet je potřeba sdělit na info@studioyoon.cz a zaplatit nejpozději do začátku druhé lekce, jinak Vaše dítě nebude na kurz přijato.
 • provoz dětských kroužků se řídí dle všech prázdnin na Praze 9
  • jarní: 
  • velikonoční: