Jana Náhlovská

Jóga mě provází už více než 20 let.

V roce 2016/2017 jsem absolvovala akreditovaný kruz/vzdělávací program učitel jógy u Pavla Huba v jeho Yogalibre a V roce 2013 jsem prošla dvěma úrovněmi školení a workshopů dětské jógy u Hanky Luhanové.

Jsem tedy lektorkou dynamické jógy, velmi blízké ashtanga vinyása józe. Velmi důležitá je pro mě nejen praxe ásan, ale i život v souznění s jámami a nijámami. Snažím se také proniknout do hloubky síly praxe pránajámy a meditací. Neustále se také snažím vzdělávat v oblasti jógy. Mojí poslední a stále ještě aktuální výzvou je bezvadné zvládnutí stojů na hlavě a rukou a také schopnost tuto pokročilou jógovou praxi umět předat dál.

Na ashtanga vinyása józe mi velmi vyhovuje souznění pohybů s dechem ujjayi a také příjemné rozhýbání, rozcvičení a zahřátí těla při pozdravech slunce na začátku lekce. Ve svých vinyása/flow lekcích se snažím o příjemné plynutí pohybů a dechu, aby si klienti byli schopní užít možnosti a schopnosti svého těla v jednotlivých ásanách, a zároveň aby díky dechu mohli hlouběji procítit účinky jednotlivých ásan. Z mých lekcí vinyása jógy budete odcházet protažení, posílení, prohřátí, zpocení a nabití energií. Mám zkušenosti s vedením lekcí úplných začátečníků i zkušených jogínů.

Vedu také lekce jemné s dechem plynoucí jógy zaměřené na zdravější a nebolavá záda. V těch je pro mě důležitým výstupem hluboké uvolnění, protažení a zároveň i posílení svalů trupu. Nezaměřuji se však celou lekci pouze na partii zad. Protože tělo funguje jako celek, budete odcházet příjemně zahřátí, protažení, uvolnění a vyladění od chodidel až po hlavu.

Proč jsem si vybrala pozici adhó-mukha-svanásana?…..protože se v ní cítím skvěle ??

Dokážu v ní intenzivně procítit soulad v celém těle. Sílí a zároveň se uvolňují ramena, svaly podél páteře, paží i nohou. Zmírňuje únavu a omlazuje tělo a tím dosti pozitivně ovlivňuje moji mysl a povznáší mého ducha. Navíc posiluje imunitní systém, trávení a krevní tok do dutin…..prostě zázrak ??