Velmi jemné plynutí jógových ásan zaměřených na posílení těla v těhotenství a zároveň uvolnění namáhaných partií. Velký důraz je kladen také na kontrolu dechu při cvičení, což se může hodit během porodu.

Čas: pondělí 17:00-18:00

Lektor: Adéla Bujalská

další možnosti cvičení pro těhotné

Online kurz

Milé klientky, společně s naší lektorkou Janou Náhlovskou jsme si pro Vás připravili online kurz pro těhotné. Janča pro Vás natočila 10 videí – devět 45 minutových a jedno 60 minutové. 

Cena kurzu: 999 Kč

Časový interval čerpání: 6 měsíců

Jak postupovat:

V prvním kroku si zaplatíte kurz v našem eshopu, platit můžete pomocí platební brány nebo převodem na účet (platební údaje Vám budou zaslány)

odkaz do eshopu: Produkty | StudioYoon.cz – kolonka Registrace, Online kurz těhotenské jógy

V druhém kroku obdržíte přístup do videosekce – online kurzu Těhotenské jógy. Pak už si jen vychutnáte účinky těhotenské jógy na vaše tělo 🙂

odkaz do videosekce: Videosekce | StudioYoon.cz – kolonka Online kurz – Těhotenská jóga

Obecná doporučení pro praxi těhotenské jógy

  1. Před jógou nejezte minimálně 1 hodinu, ideálně 2 hodiny.
  2. V průběhu jógy nepijte. Napijte se před lekcí a po lekci. Dojděte si na toaletu.
  3. Cvičte pouze tehdy, pokud se budete cítit dobře. Vnímejte svůj stav a nedělejte nic proti sobě samotné.
  4. Cvičte pouze ásany, ve kterých se cítíte dobře a které cítíte jako příjemnou výzvu pro vaše tělo a mysl.
  5. Cvičte vždy jen v takovém rozsahu, abyste nepřekračovala práh bolesti. Pocit protažení je prima, ale bolest ne.
  6. Pokud Vám nějaká ásana v daný den praxe nejde nebo Vám nedělá dobře, necvičte jí. Zaujměte jinou pozici, ve které se cítíte dobře vždy.
  7. Jógamatka je nezbytná. V ideálním případě používejte doporučené pomůcky. Stačí si pořídit 2 cihličky. Deku a polštářky určitě máte. Velký válcový polštář je více než supr.
  8. Pozor na pocity umrtvení při lezích na zádech. Může docházet k tlaku na dolní dutou žílu a omezení průtoku krve. Relaxujte na boku.
  9. Pozor na časté tvrdnutí bříška. Pokud se Vám stává často a také při jógové praxi, určitě zvolněte a poraďte se svým lékařem.
  10. Těhotenství není nemoc a hýbat se je pro tělo naprosto přirozené.

“Jóga vám v průběhu tohoto období plného změn pomůže uvědomit si vaší vnitřní sílu. Pravidelným cvičením posílíte nejen své tělo ale i celou svoji osobnost.

Připravila jsem pro vás kurz sestavený v rámci 10ti lekcí z ásan, které praktikuji dlouho a pravidelně a které mohou každé těhotné ženě pomoci cítit se příjemně.

Lekce jsou se staveny tak, abyste v nich našla uvolnění, posílení těla i mysli, a aby se vaše fyzické, duchovní i emocionální prožitky z lekcí postupně prohlubovali.

V závěrečné lekci najdete také tipy, jak si pomocí jógových pozic zpříjemnít první dobu porodní.

Pokud můžete, cvičte alespoň každý druhý den, pokuste se meditovat a odpočívejte, kdykoliv vám to vaše situace dovolí.

Lekce nemusíte cvičit v přesně daném pořadí. U každé najdete krátký popisek, o jaký druh lekce se jedná, co od ní můžete čekat, co budete potřebovat, Některé pozice pro vás mohou být i výzvou a některé vám budou přinášet hluboké uvolnění. Budu ráda, když jóga zůstane i po porodu součástí vašeho života.”

Janča