MUDr. Marcela Hornišová

K józe jsem se poprvé dostala v 17 letech ve Velké Británii, kde jsem studovala mezinárodní školu a měli jsme povinné nějaké fyzické cvičení dle našich preferencí. Tenkrát to byla hatha jóga a já jsem nevěděla, co si o ní mám myslet, ale cítila jsem, že mě uklidňuje na duši.

Při studiu medicíny jsem pokračovala v Praze s power jógou, která mi čistila vystresovanou mysl před zkouškami a zároveň mi bezvadně posilovala a protahovala tělo. Jóga mě v podstatě provází od prvního setkání stále. Na misích s Lékaři bez hranic mi byla jóga nejbližší přítelkyní a zároveň jsem motivovala i ostatní členy týmu se ke mně přidat. Pro praktikování jógy, totiž není potřeba vůbec nic, jen vlastní odhodlání J.

V těhotenstvích a po porodech mi byla opět pomocnicí proti bolavému a unavenému tělu. Dříve jsem jezdívala na jóga víkendy se stejným lektorem, ze kterého se stal můj kamarád a u kterého jsem si o 15let později udělala lektorský kurz, abych pronikla více do tajů jógy a zároveň abych mohla jóga víkendy vést i já.

S ukončením lektorského kurzu mi došlo ono známé: vím, že nic nevím. Jóga je cesta, životní cesta, a tak se snažím po ní kráčet. Je mi čím dál tím bližší cesta zdravého pohybu, správného nastavení v ásanách a hlavně neubližování si. Tímto směrem se i dále v józe vzdělávám.

Vzdělání:

  • Kurz učitelka jógy – Yoga Libre 2018
  • Vzdělávací program – instruktor jógy – Pavel Hub 2017-2018
  • Kurz škola zad – institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví 2022
  • Kurz Technika pozic, modifikace a asistence – Yoga World 2022
  • Vzdělávací seminář – Fyziologie a bolesti krční páteře – 2022

 

“Pozici Bojovníka II. miluji, cítím v ní lehkost, sebevědomí a zároveň kontakt s matkou zemi.”